Hutton Gibson

 

Hutton Gibson, dozgonny obrońca tradycyjnej wiary katolickiej umiera w wieku 101 lat, przyjąwszy sakrament ostatniego namaszczenia prawdziwego Kościoła katolickiego (1)

 

"TRADITIO"

 

––––––––

 

Hutton Gibson z synem Melem Gibsonem

 

Hutton Gibson (z lewej) i jego syn Mel Gibson, producent i reżyser tradycyjnego filmu katolickiego "Pasja" ["The Passion of the Christ"] (2004). Hutton Gibson opublikował sześć książek i jeden materiał wideo, w których demaskował nieważność neokościoła Novus Ordo i jego neopapieży, wydawał także tradycyjny katolicki miesięcznik i ufundował tradycyjny kościół katolicki w Pittsburghu w Pensylwanii.

 

–––––––––––

 

Hutton Gibson, ojciec aktora-reżysera Mela Gibsona i dziesięciorga innych dzieci, szczery do bólu tradycyjny katolik, który odrzucił zarówno heretycki neokościół Novus Ordo, jak i Bractwo Św. Piusa X, zmarł (nie na chińskiego wirusa) 11 maja 2020 r., w wieku 101 lat. Urodził się 26 sierpnia 1918 r., trzy miesiące przed podpisaniem zawieszenia broni kończącego I wojnę światową. Sam był weteranem II wojny światowej, służąc w oddziałach amerykańskich marines w bitwie pod Guadalcanal przeciwko japońskiemu imperium. Gibson miał również na koncie bardzo udane występy w telewizyjnych teleturniejach w Australii i Stanach Zjednoczonych, a w 1968 r. stając się wielkim zwycięzcą słynnego turnieju mistrzów "Jeopardy!", wygrywając ponad 100000 dolarów w różnych konkursach.

 

Jak najbardziej słusznym i sprawiedliwym jest, że człowiek, który przez całe życie tak stanowczo promował i bronił tradycyjnej wiary katolickiej, mógł dostąpić łaski szczęśliwej śmierci, umocniony tradycyjnym sakramentem ostatniego namaszczenia prawdziwego Kościoła katolickiego i otoczony swą rodziną. Dla sprawy tradycyjnego katolicyzmu, którą energicznie rozwijał przez całe swoje długie życie, Hutton Gibson założył Alliance for Catholic Tradition [Przymierze na rzecz Tradycji Katolickiej], napisał sześć książek i wydawał tradycyjny miesięcznik katolicki "The War is Now!" ["Teraz jest wojna!"]. Odrzucił heretyckich posoborowych neopapieży jako nieważnych i niebyłych.

 

Hutton Gibson opublikował sześć książek i jeden materiał wideo, w których demaskował nieważność neokościoła Novus Ordo, założonego 21 listopada 1964 r. na antysoborze Vaticanum II. Bardzo wcześnie pisał o tym, co dla wielu dopiero teraz stało się jasne – wiele dekad po antysoborze – a mianowicie, że antysobór i neokościół zostały faktycznie zapoczątkowane, a następnie kierowane przez modernistów i masonów. Gibson opublikował trzy książki zawierające materiały pochodzące z jego czasopisma "The War Is Now!":

 

1. Is the Pope Catholic? [Czy papież jest katolikiem?] (1978)

 

2. The Enemy Is Here! [Wróg jest tutaj!] (1994)

 

3. The Enemy Is Still Here! [Wróg wciąż tu jest!] (2003)

 

Gibson opublikował także trzy inne książki i jeden film wideo:

 

The Robber Church [Zbójecki kościół]

 

Authority & Jurisdiction of the Society of St. Pius X [Autorytet i jurysdykcja Bractwa Św. Piusa X]

 

Time out of Mind [Od niepamiętnych czasów]

 

Catholics, Where Has Our Church Gone? [Katolicy, gdzie zniknął nasz Kościół?] (video)

 

W 2006 roku Gibson kupił budynek kościoła na przedmieściach Pittsburgha w Pensylwanii i założył tam rzymskokatolicką kaplicę św. Michała Archanioła.

 

Tradycyjny kościół katolicki św. Michała Archanioła w Greensburgu

 

Tradycyjny kościół katolicki pw. Świętej Rodziny w Agoura Hills, Kalifornia

 

Kosciół fundowany przez Mela Gibsona

 

 

http://www.traditio.com/comment/com2005.htm (2)

 

Z języka angielskiego tłumaczył Mirosław Salawa

 

(Większość ilustracji od red. Ultra montes).

 

–––––––––––––––

Przypisy:

(1) Tytuł oryginalny: Hutton Gibson, Lifelong Defender of the Traditional Catholic Faith Dies at Age 101, Fortified by the Traditional Last Rites of the True (Traditional) Catholic Church.

 

(2) Por. 1) Ks. Benedict Hughes CMRI, a) Kult człowieka. b) Neopapież – fałszywy papież. c) Zaniechanie potępienia: Bergoglio zaniedbuje obowiązek potępienia zła. d) Sedewakantyzm: jedyny logiczny wniosek. e) Farsa Vaticanum II. Rzetelna ocena soboru po pięćdziesięciu latach. f) Nowa praktyka "dialogu". Duch apostolski zniszczony przez Vaticanum II. g) Pożegnalne słowa do swoich kapłanów. O spuściźnie Benedykta XVI. h) New Age, Nowa Religia. i) A on znowu swoje! Bergoglio wywołuje zgorszenie wśród katolików nonszalanckim podejściem do małżeństwa. j) Papież Pius XII – w pięćdziesiątą rocznicę śmierci. k) Marcin Luter. Życie i dziedzictwo arcyheretyka. l) "...ale nas zbaw ode złego...". Czy modernistyczny kościół jest w stanie wyrzucić diabła? m) Franciszek-Bergoglio znowu atakuje! Pokaz dwulicowości Vaticanum II.

 

2) "Traditio", a) Tradycyjni katolicy powinni być wdzięczni za wszystkich odważnych, tradycyjnych kapłanów, których mają. b) Czytelnik pyta: "Wychowałem się w Novus Ordo. Czy jestem prawdziwym katolikiem?". c) Neo-Bractwo (FSSPX) Fellaya-Pagliarani uznaje obecnie biskupów Novus Ordo za prawowitych i wymusza na rodzicach dzieci ze szkół Bractwa, by modlić się za nich jako za "kapłanów i pasterzy". d) Prominentni działacze Neokościoła Franciszka-Bergoglio potępiają go jako "heretyka" i wzywają do jego obalenia. e) Franciszek-Bergoglio w Ogrodach Watykańskich przewodniczy pogańskiej ceremonii ku czci "Matki Ziemi". f) Franciszek-Bergoglio wyznaje, iż został prezbiterem Novus Ordo w dużej mierze dlatego, że chciał być komunistycznym "modernistycznym rewolucjonistą" w Neokościele. g) Paglia – arcybiskup neokościoła i przewodniczący firmowanej przez Franciszka-Bergoglio Akademii Życia [Śmierci] nazywa wiernych katolików "heretykami", ponieważ uważają, że Judasz jest w piekle. h) Duchowny neokościoła publicznie odmawia ślubowania posłuszeństwa marksistowsko-modernistycznemu Franciszkowi-Bergoglio i jego "fałszywemu kościołowi". n) W pięćdziesiątą rocznicę promowanego przez ruch New Age "Dnia Ziemi" Franciszek-Bergoglio wzywa pogańską boginię przyrody do wybaczenia grzechów.

 

3) "Antimodernist", Bożonarodzeniowy koncert w Watykanie.

 

4) John Kenneth Weiskittel, a) Wolnomularze a kościół soborowy. b) Akta Bugniniego. Analiza przewrotu w Kościele. c) Trzecie oko Wojtyły. Pielgrzymka Jana Pawła II do Indii. d) Jan Paweł II i voodoo.

 

5) Jérôme Bourbon, a) Paweł VI: święty w niebie czy pachołek piekła? b) "Synod o rodzinie": błogosławieństwo udzielone cudzołóstwu! c) Pięćdziesiąt lat "nowej mszy": półwiecze kataklizmu.

 

6) Patrick Henry Omlor, a) Zbójecki Kościół. b) Jan Paweł II Apostata. c) Anna Katarzyna Emmerich o "nowym kościele".

 

7) Kongregacja Św. Inkwizycji, Wyznanie Wiary dla heretyków przechodzących na łono Kościoła katolickiego.

 

8) Bp Michał Nowodworski, a) Wiara i rozum. b) Liberalizm. c) Chrystianizm w walce z poganizmem. d) Chrystianizm i materializm. e) Bałowochwalstwo. f) Życie chrześcijańskie.

 

(Przypisy od red. Ultra montes).

 

( PDF )

 

© Ultra montes (www.ultramontes.pl)

Cracovia MMXX, Kraków 2020

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ: