O. K. Ż.
(Matka Boża Różańcowa w Pompei)
Zbudować świątynię, z której by ponad światem panowała Królowa Różańca, świątynię na tym miejscu, gdzie niegdyś władał duch ciemności, gdzie potem nastała głucha pustka i opuszczenie i zaległa noc ciemnoty, oto była myśl przewodnia życia szlachetnego czciciela Maryi adwokata Bartłomieja Longo.
Środków materialnych do dzieła tak wielkiego nie miał, ale tym większą ufność pokładał w Królowej Różańca św. a Ona nie zawodziła na każdym kroku, dając dowody, że jest Panią Wszechwładną i cudowną!
* * *
Młoda, dwudziestoletnia kobieta z okolic Pompei walczyła z śmiercią.
– Jeszcze jeden atak – mówił doktor – a skończy się wszystko.
Te słowa słyszała właśnie, wchodząc do domu boleści państwa Miccio, żona Bartłomieja Longo, która przejęta gorącą miłością ku Maryi, pomagała mężowi w dziele wielkim rozszerzania chwały Królowej Niebios.
Matka konającej kobiety mówiła z żalem: "Uczyniłam ślub Boskiemu Sercu Pana Jezusa i Najświętszej Pannie w Lourdes, ale nie doznaliśmy pociechy".
Wtedy apostołka Królowej Różańca rzekła słowo silnej wiary: "Jestem przekonana, że Matka Boska pompejańska, dla której o grosz na Jej kościół proszę, wysłucha i pocieszy".
Odezwał się na to obecny lekarz: "Słowa to zanadto śmiałe; chora leży w ostatnich tchnieniach, stan jej jest beznadziejny!".
Zwykły to głos tej ziemi, głos małoduszności i zwątpienia!
Ale odpowiada mu głos wiary i nadziei:
"Właśnie dlatego, że stan chorej jest tak rozpaczliwy, może się najwyraźniej okazać potęga Maryi".
Poczym prosiła pani Longo o drobną choćby ofiarę na budowę kościoła w dolinie pompejańskiej i dorzuciła to słodkie słowo:
"Nie traćcie nadziei"....
I znowu popłynęła do stóp Maryi – modlitwa różańca i znowu spływała od Niej pociecha, czarna nieomal twarz chorej rozjaśniała, na zaciśniętych z bólu ustach usiadł uśmiech, uzdrowiała....
–––––––––––
Za Przyczyną Maryi. Przykłady opieki Królowej Różańca św., Przedruk z roczników Róży Duchownej (1898 – 1925), redagował O. Teodor Jakób Naleśniak św. Teologii Lektor Zakonu Kaznodziejskiego. Tom II. (Przykłady na październik). Lwów. Wydawnictwo OO. Dominikanów. 1927, ss. 160-161.
© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Cracovia MMVIII, Kraków 2008
Powrót do spisu treści
"Za przyczyną Maryi"
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ: